Hetednapi Adventista Egyház - Hetednapi Adventista Egyház csepeli gyülekezete

Elnevezés: Hetednapi Adventista Egyház csepeli gyülekezete
Tudnivalók, információk: Szombaton de. 9 ó 30-tól csoportos Biblia tanulmányozás, 11 ó Istentisztelet-Igehirdetés dicsőítő szolgálatokkal
Du. 14 ó Igei gondolatok - csoportos, közös ima

Szerdánként 18 ó. Biblia klub Szigetszentmiklóson a Miklós plázában június 30-ig. Ez nyáron szünetel, szeptemberben folytatódik
Weboldal: nincs megadva
Címe: 1212 Budapest, Petőfi Sándor u. 81. Térkép
Kapcsolattartó neve:
Kapcsolattartói telefonszám: 30-542-57-89
Az egyház neve: Hetednapi Adventista Egyház
Az egyházról amit tudni lehet: A hetednapi adventisták olyan keresztények, akik Jézus Krisztusra és a Bibliára alapozzák hitüket. Az egyház minden hitelve megtalálható a Szentírásban. Legfőképpen hisznek a hit általi megigazulásban Jézus Krisztus által. Szombatot ünneplő és Jézus közeli visszajövetelét váró protestáns közösség. Magyarországon több mint 130 éve van jelen 1863-ben alakult. A folyamatos bibliatanulás mellett a próféciák értelmezése is jellegzetessége. Hitéletükben hangsúlyt helyeznek a közösségre, a gyermekek oktatására, és az egészséges életmódra. A \"Hetednapi\" szó utalás a szombatra, ami a hét hetedik napjára. Mivel a Bibliában nincs utasítás a nyugalomnap megváltoztatására és Jézus is szombatot ünnepelt, a hetednapi adventisták továbbra is ezen a napon tartják istentiszteletüket. Az \"Adventista\" szó utalás Jézus Krisztus második eljövetelére, ami az emberiség legnagyobb reménysége. Ez csak azért lehetséges, mert Jézus bűntelen életet élt, amikor itt járt a földön és önmagát adta áldozatul, maghalt, majd miután feltámadt,a mennybe ment. Hiszik, hogy az örök élet a Krisztusba vetett hit által kezdődik. Hiszik Jézus közeli visszajövetelét, amikor megszünteti a betegséget, a halált és a bűnt, és újjáteremti a világot.
Az egyház weboldala: http://www.adventista.hu/